čínský pentagram

Čínský pentagram  (podle Joalis)

BylinkyTradiční čínská medicína (TČM), která je nedílnou součástí starodávné čínské filosofie, stará téměř 5 000 let, vnímá člověka jako součást přírody, v níž se střetávají proudy energií. Teorie Jinu a Jangu je pilířem celého léčebného systému. Tyto pilíře tvoří 2 energetické protipóly, které však bez sebe navzájem nemohou existovat.  Jang symbolizuje mužskou energii = stoupání, rozdělování a rozpínání, Jing je vyjádřením ženství, za nímž se skrývá klesání, stálost a souhra.

Nemoc z pohledu TČM – Dokud oba tyto typy energií zůstávají v harmonii a navzájem se doplňují, člověk se cítí svěží a plný síly. Vlivem nejrůznějších faktorů, mezi nimiž jsou například toxiny, stres (Joalis Streson), dlouhodobé užívání léků, začíná jedna energie převažovat nad druhou a v organismu se tvoří blokády, šíří patoglogické energie a chaos. Následkem toho vzniká celá řada potíží, od zdánlivě nevinných nachlazení přes stále častější alergie a dýchací obtíže až po nemoci, jejichž dopad na organismus bývá fatální.

Čínský pentagram a jeho význam – K tomu, aby se člověk cítil zČínský pentagramdráv a vitální, a to po stránce tělesné i duševní, stačí udržovat energii, proudící v organismu, ve vyvážené rovině. To, cona první pohled vypadá jednoduše, se však v praxi ukazuje jako nesmírně obtížné. Polde TČM se lidský organismus skládá z pěti základních orgánů – jater (LiHerb), sleziny (VelienHerb), plic (ReHerb),ledvin (UrHerb) a srdce (CorHerb), k němuž se řadí ještě mozek (MiHerb). Tyto orgány stojí na špicích pomyslného pentagramu a také v čele jednotlivých orgánových okruhů. Jsou-li tyto okruhy ve vzájemné harmonii, ocitá se také člověk ve fyzické i duševní pohodě. Mít však v dnešní uspěchané době základní orgány čisté, se podaří málokomu. Vzduch, který dýcháme, potraviny, které denně konzumujeme, stres, spěch a vysoké nároky – to všechno představuje pro organismus velkou zátěž v podobě toxinů.

Detoxikace jednotlivých orgánových okruhů je proto na místě, a to nejen ve chvíli, kdy organismus volá o pomoc. Funguje také jako skvělá prevence. Metoda CIC podle MUDr. Josefa Jonáše vychází z tradiční čínské medicíny a šetrně a cíleně detoxikuje orgány, v nichž se uhnízdilo infekční ložisko nebo jsou blokovány jinými druhy toxinů.

základní detoxikační preparáty tyto: okruh srdce – CorHerb, okruh sleziny – VelienHerb, okruh plic – ReHerb, ledvinový okruh – UrHerb, okruh jater – LiHerb.

Více informací na: https://www.celostnimedicina.cz/tradicni-cinska-medicina-v-kostce-cinsky-pentagram-znate-ho.htm#ixzz4LwuLMPgL

Komentáře jsou uzavřeny.