etikoterapie

poradenství s nalézáním příčin psychosomatických chorob pomocí principů etikoterapie

Základem etikoterapie je holistické vidění člověka a jeho zdraví. Každý člověk by měl pečovat nejen o své fyzické tělo, ale i o svůj duševní a duchovní růst.

Původ nemoci je duchovní a dříve nebo později, cca po 5 letech, se projeví na fyzickém těle jako onemocnění. To je velkou motivací, proč být vědomým člověkem, který své zdraví neohrožuje nevhodným životním stylem a případné nemoci odhaluje včas, aby nevysedával v čekárnách u lékařů. Etikoterapeut neléčí v pravém smyslu slova jako lékař, ale pomáhá klientovi  nalézt souvislosti mezi vnějšími okolnostmi, vnitřním prožíváním a následným objevením se potíží, nebo-li uzdravuje nemocné vztahy.

Medicína vědecká i většina metod alternativních má jednoho společného jmenovatele – aktivitu léčícího a pasivitu nevědomého nemocného. To se snažíme změnit, neboť zdravý život není jen zdravá strava, pohyb, dýchání, držení těla apod., ale i zdravé – tj. svobodné myšlenky, volná a otevřená komunikace o pocitech, vytváření zdravých vztahů, založených na rovnocennosti, lásce a vědomí jednoty se všemi a se vším.

Uzdravit se ale musí každý sám.  Tím, že si klade za cíl zdraví ducha – duše – i těla, stává se Etikoterapie medicínou budoucnosti. 

  • viz Čínský pentagram  (podle Joalis)

 

Komentáře jsou uzavřeny.