rehabilitace

Rehabilitace lidí poškozených nemocí fyzicky či psychicky je celospolečenským procesem a představuje koordinovanou činnost všech složek společnosti (státu, institucí, organizací a jednotlivců) s cílem znovu zařadit člověka zpět do aktivního společenského života, a to na úrovni: – zdravotnické, sociální, kulturní, pedagogické, pracovní, technické, legislativní, ekonomické, organizační a politické. Kvalita úrovně rehabilitace je kritériem kulturní úrovně společnosti. Jde o celospolečenský proces, který se dotýká téměř všech aspektů společenského života.

Denně se setkávám s osudy nejen pacientů z pohledu rehabilitační  a aktivizační pracovnice, ale i s příbuznými, kteří trpí rovněž tím, že nemohou fungovat, jako zdravá rodina. Tito lidé se necítí nemocní, ale dlouhodobý stres na nich zanechává své stopy v podobě frustrace, která dříve či později přeroste ve zdravotní problém. Právě těmto lidem je nutné rovněž pomoci, a proto nabízím své letité zkušenosti nejen z fyzioterapie, ale i mnoha alternativních metod, které jim pomohou problém pojmenovat, přijmout a změnit k lepšímu.

1. poradenství s nalézáním příčin psychosomatických chorob pomocí principů etikoterapie

  • čínský pentagram

2. poradna paralelní péče o zdravíPPOZ z výše hladiny homocysteinu  v krvi a prodej doplňků stravy podle MUDr. Karla Erbena

3. EEG biofeedback pro děti i dospělé (zejména alfa trénink)

4. fyzioterapie – pomoc při již zhmotnělých projevech potížíDa_Vinci_Vitruve_Luc_Viatour

  • kineziologický rozbor,
  • mobilizační techniky kloubů a páteře
  • měkkých tkání, péče o jizvu,
  • masáže klasické či intuitivní 

4.  animoterapie doporučení při výběru domácího mazlíčka,

  • hipoterapie u nás na statku v Nučicích

Komentáře jsou uzavřeny.